Країна
Україна
Соцмережі
31

Ірина Венедіктова

Ірина Венедиктова: новий глава ДБР, народний депутат від “Слуги народу” і скандальний помічник президента Володимира Зеленського

Ірина Венедиктова — викладач і практикуючий юрист, який збирається зробити судову систему незалежною, очистити її і привнести нові інститути.

Біографія

Ірина Валентинівна Венедиктова народилася в Харкові.

Освіта

Ірина Венедиктова має юридичну освіту. Крім того, вона пройшла курс міжнародного комерційного арбітражу в лондонському інституті арбітрів.

В 2003 році захистила кандидатську, а через десять років докторську дисертацію.

Сім'я

Батько — Валентин Семенович (1953 року народження) — доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України, член-кореспондент Інженерної академії України, генерал-майор міліції. Обіймав посаду проректора Харківського національного університету внутрішніх справ.

Мати — Валентина Михайлівна —  кандидат юридичних наук, докторант.

Брат — Сергій Валентинович — кандидат юридичних наук, науковий співробітник.

Ірина Венедиктова заміжня. Чоловіка звуть Денис Колесников. Він обіймає посаду начальника ВПК в Харківській області Слобідського Управління кіберполіції ДКП НПУ.

У Ірини двоє дітей: син Данило і дочка Аделіна.

Кар'єра

З 2005 року Венедиктова працює на кафедрі цивільно-правових дисциплін в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна в якості завідувача.

У 2006-2009 роках керувала юридичною клінікою "Юридична допомога" при юридичному факультеті Харківського університету.

Ірина займалася введенням на юридичний ринок Харкова практики "pro bono", тобто наданням професійної допомоги благодійним, громадським та іншим некомерційним організаціям на безоплатній основі.

Майже в той самий час (2006-2008) Ірина Венедиктова була головою секції "Медицина і право" при Харківському юридичному товаристві.

З 2008 року і до сих пір Венедиктова віце-президент, а також суддя Постійно діючого третейського суду при громадській організації "Фундація медичного права та біоетики".

Ірина Венедиктова голова спеціалізованої вченої ради по захисту докторських дисертацій, член редакційних колегій наукових журналів "Медичне право", "Приватне право".

Вона радник кількох юридичних фірм, таких як "Peregrin Capital Group" і "Arbitis".

Ірина Венедиктова працює в Міжнародному комерційному арбітражному суді при Торгово-промисловій палаті України.

У своїй професійній діяльності Ірина займалася розробкою кількох законопроектів в освітній та антикорупційній сферах.

Венедиктова —  автор більш ніж 150 наукових робіт (статей, монографій, навчальних видань). Вона створила наукову школу, в якій сформувалося багато вчених, фахівців різних галузей права, в тому числі медичного права.

З 2016 року Венедиктова систематично читає в харківських закладах охорони здоров'я разом з юристами юридичної компанії Peregrin Capital Group лекції для медичних працівників з актуальних правових питань у сфері охорони здоров'я.

У 2019 році стала експертом в команді кандидата, а потім президента України Володимира Зеленського. В команду її запросив Руслан Стефанчук, з яким вона знайома більш десяти років.

У жовтні глава держави Володимир Зеленський представив Ірину Венедиктову, як одного з кандидатів на посаду керівника Харківської обласної адміністрації. Але 3 грудня 2019 року Рада прийняла рішення про кадрові зміни в Державному бюро розслідувань. Романа Трубу зняли з посади директора відомства. А Ірину Венедиктову затвердили в. о голови ДБР. Указ президента опублікували 27 грудня. 

Цитати і заяви

Про зміни в судовій системі

Венедиктова в команді нового президента відповідає за реформування в судовій системі.

Вона обіцяє, що при новій владі відбудеться процес перезапуску Вищої кваліфікаційної комісії суддів, а також Вищої ради правосуддя. Швидко і якісно будуть заповнені вакансії в судах. Судова влада буде очищена.

Ірина Венедиктова збирається переглянути на предмет доступності правосуддя та ефективності процесуальні норми чинного законодавства. Буде запущений електронний суд, запроваджено інститут мирових суддів і суд присяжних.

Про інститут мирових суддів

Цьому інституту планується передати малозначні справи. Таким чином будуть розвантажені суди першої інстанції.

На перших порах Ірина Венедиктова пропонує зробити мировими суддями, громадян, які мають юридичний досвід. Наприклад, адвокатів, які вже не здійснюють адвокатську діяльність, суддів у відставці, вчених-юристів. Вони зможуть встановити певний рівень роботи, а потім до них приєднаються представники інших професій.

Декларація

У березні 2019 року Денис Колесник подав електронну декларацію. У ній він вказав також доходи і майно своєї дружини Ірини Венедиктової. У подружжя у спільній власності є житловий будинок в селищі Високий Харківської області, площею в триста вісімдесят сім квадратних метрів. Нерухомість придбана в 2014 році за два з половиною мільйони гривень.

Там же знаходиться земельна ділянка в півтори тисячі квадратних метрів, яка записана на дітей Венедиктової і Колесника.

Ірині в Харкові належить офіс в сто п'ятдесят "квадратів" і машиномісце.

Автомобіль у подружжя задекларований один на двох. Porsche Cayenne V6 2013 року випуску володіє Ірина. Його вартість майже вісімсот сімдесят тисяч гривень.

Денис Колесник за 2018 рік отримав сто вісімдесят шість тисяч гривень. За рік дохід Ірини Венедиктової склав майже триста п'ятдесят тисяч гривень.

На банківському рахунку у Ірини зберігається тридцять дві з половиною тисячі гривень і п'ять тисяч євро. Готівковими коштами у неї є п'ятсот п'ятдесят тисяч гривень і двадцять тисяч доларів.

У Дениса Колесникова банківського рахунку немає. "Готівкою" він задекларував чверть мільйона гривень і двадцять тисяч доларів.

Відео

Країна
Україна
Соцмережі